Takim javor me leksion nė gjuhė gjermane:
Ēdo hėnė18:45-20:00 nė Schilfweg 53
27751 Delmenhorst, pastaj rimė
qetė-sė bashku

 

Sherbime &Servis
Hyrja nė Islam

        Abdesti
       
Namazi
       
artikuj tė Shkurt
Biblioteka e Ahl-ul-Baytit
Kalendari Islamik

Kengė Islamike

Historia

Software Islamike
Prodhime Ruges Islamike
Dita-e Al'Qudsit
Kontakt 
Impressum
Enzyklopedia Islamike

Tė dashuar Vellezer nė Islam, tė nderuar Zonja dhe Zotri

Paqja e Allahut qoftė mbi ju.

Nė nga Rruga Islamike mundohemi nė kėtė rruge, edhe me kėtė mundėsi tė re, me hy nė njė kontakt tė intensiv me Vėllezėrit nė besimin Islam, por edhe nė njė kontakt te bereqetshėm me besimtar tė tjerr. Me shpresė se ky fillim i vogėl me lutjet e juaj pėrcjellėt. Ju dėshirojmė juve shendim nė shikimin e Faqeve tona, dhe kemi shpresa pėr stimulimet e juaja.
Vėllezėrit e juaj nga Rruga Islamike e.vFotografitė nga Konferenca Islamike 13-15 Maj 2016

Fotografi tė seancės
 

Edhe nė gjuha tjera

 Ju lutemi na lidhni nė lutjet e juaja Rruga Islamike mbėshtetet nga:        
 

Ndisni E-Mail me pyetje apo Kommente pėr kėt Faqe: webmaster@alb-islam.de
Copyright © 1999-2011 Rruga Islamike e.v